Modifikace zamrzávající IP kamery Edimax IC-1500

Pokud uvažujete o koupi IP kamery a ještě jste se nerozhodli, určitě se vyhněte kameře Edimax IC1500. Tato kamera obsahuje nespočet chyb a vad, třeba:

 • přehřívá se = po nějaké hodině se zasekne, funguje ping, nefunguje však webserver, takže je nutné kameru ručně odpojit od sítě a znovu zapojit 🙁 Opravdu velice praktické
 • dodávána s velice špatným SW, se kterým je problém už jen nakonfigurovat wifi
 • při upgradu firmwaru je opět v továrním nastavení, musíte jí tedy komplet znovu konfigurovat po LAN, tedy všechny kamery obejít a zdlouhavě nastavovat
 • s novým firmwarem je omezen framerate na 5 FPS = čínská oprava přehřívání
 • resetování je stejně komplikované jako nastavení:
  • Unplug power
  • Hold in rest button with small screwdriver
  • Power back on but continue to hold reset for almost 30 seconds.
  • Release reset once you see the two status lights on the lens flash twice.
  • Power off the unit
  • Power back on
  • Configure from the windows admin utility – it should find it with the „search“ button.
  • Power cycle once more and confirm settings are intact
 • zobrazit kameru je možné pouze v IE (díky ActiveX)
 • nefungují automatické korekce obrazu, ta funkce tam je, obraz je ale příšerný

To je jen krátky seznam na který jsem si dokázal rychle vzpomenout.

Kamera má však i jednu výhodu, opravdu ale jen jednu, firmware je kompletně open source, takže si ho kdokoliv může upravit k obrazu svému. 

Pokusil jsem se odstranit přehřívání HW modifikací casu kamery, po rozebrání jsem na všechny horké součástky připevnil hliníkové chladiče, ze zadní části jsem odstranil plechový kryt a do spodní části jsem vyříznul otvor pro nově přidaný ventilátor.

Výsledek je zde:

A jak to dopadlo se zasekáváním? Trošku jsem si pomohl, kamera se už nezasekává po hodině provozu, ale cca po několika dnech ;-(

Naštěstí se mi již podařilo přijít i na způsob, jak toto zasekávání odstranit úplně, dnes už ale nemám sílu to popisovat.

 1. Pavel Novotný napsal:

  Já mám taky těchto kamer více, kdybych měl jen jednu, opravdu bych s ní už seknul do popelnice a koupil jinou. Můj postup popíšu hned jak budu mít chvilku času. Jaký SW pro nahrávání této kamery používáte?

 2. František Minát napsal:

  Mám zapojené tři tyhle kamery v síti. Jednu asi rok a v podstatě nebyl problém, i když jsem ji používal jen pár týdnů. Pak jsem přikoupil další dvě a zapojil je do provozu všechny tři a začaly problémy. Zamrznou po desítkách sekund maximálně několika minutách a to i když nechám v provozu jen jednu z nich. Firmware jsem zkoušel 1.30 i 1.34. Software používám aktuální ze stránek EDIMXu. V podstatě potřebuji pouze sledovat na jednom PC záběry z těchto kamer. V okamžiku kdy kamera jakoby zamrzne stačí ukončit viewer a znova spustit. Ovšem po pár vteřinách nebo minutách se situace opakuje náhodně s některou z kamer

 3. Pavel Novotný napsal:

  Tak to máš zřejmě ještě jinou závadu než já. Já mám těchto kamer také více, všechny se chovají identicky, zatuhávají při nahráváním videa, při zobrazení v prohlížeci mi snad ani jednou nezatuhla. Zkoumal jsem tedy pomocí Ethereal rozdíl mezi streamem použitým v ActiveX ovládacím prvku prohlížeče /od EDIMAXu/ a mezi streamem od aplikace nahrávající video. Zjistil jsem, že ActiveX se připojuje nějakým obskurdním protokolem k defaultnímu portu "video serveru" 4321, nahrávací aplikace se však připojuje k webserveru na portu 80… Zde je už první problém, pokud máte nastaven FPS na 30 a jede se přes webserver, zařízení se přehřívá a zakousne se. Webserver je jen prostředník, který ve skutečnosti se interně dotazuje také na "video server", takže spotřebuje zřejmě více strojového času a tím se i více zahřívá=nevím, podle zkoušek to odpovídá. Samotné seknutí má 2 módy, 1) kamera bliká jako když nahrává, je však kompletně nedostupná, 2) kamera bliká, ping funguje.

  1) nastavil jsem FPS na 5 FPS
  2) napsal jsem si svůj nahrávací SW s podporou detekcí pohybu
  3) přidal jsem aktivní i pasivní chlazení na přehřívající se součásti plošného spoje /plast krytu byl uvnitř i trošku opálený 🙂 /

  Sekání jsem snad téměř odstranil, pořád z toho ale nemám dobrý pocit. Opravdu je to velice špatná kamera. Pokud jsi na něco dalšího přišel, dej mi prosím vědět.

 4. František Minát napsal:

  Tak jsem místo kamera viewer začal používat zobrazení přes prohlížeč a taky to nezatuhává. Používám jeěště funkci detekce pohybu a odeslání snímku na FTP server a funguje to, takže mi to zatím takhle stačí.

 5. Michal Oplt napsal:

  Ahoj, koupil jsem wifi IP kameru Edimax IC-1510WG, jsem s ní spokojený, ale chybí mi u ní možnost posílat pravidelně (tzn. ne jen při detekci pohybu) obrázky třeba na FTP server.
  Myslím, že by to chtělo pozměnit firmware nebo alespoň javascript kód, který je přímo v kameře. Tady je ale problém, protože nemám ponětí, jak se do kamery dostat a nový skript nebo html stránku do ní nahrát..
  Kdybys věděl, moc by mi to pomohlo.

 6. Ahoj,
  já jsem samotný software v kameře nemodifikoval, pouze jsem vytvořil vlastní NT službu pro Windows, takže s tím velké zkušenosti nemám. V každém případě je možné si stáhnout zdrojové kódy od toho firmwaru zde:

  http://www.edimax.com/en/support_detail.php?pd_id=26&pl1_id=8

  a modifikovat její interní chování. obávám se ale, že tam nenajdeš HTML stránky, ale že se tam generuje HTML pomocí CGI, takže i drobná výměna/uprava bude znamenat poměrně velkou časovou investici do přípravy prostředí pro BUILD nového firmwaru…. a čas je právě to co aktuálně nemám, takže ti s tím moc nepomohu…

 7. 13borg napsal:

  m8m wg 1510 a jsou to vyhozeny penize. denne se mi tak 3x 4x kousne, a to bezi na 3 snimky v nejmensim rozliseni.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..