Pavel Novotný

.NET Framework, SharePoint, Dynamics CRM, RC Helicopters, Honda VFR CrossRunner

Heli TT Raptor prokázal správně zvolené jméno

Cca před půl rokem jsem si koupil stavebnici nového Raptora V50, neb jsem chtěl vyměnit už poměrně starého a vyběhaného jeho předchůdce (taky Raptor, ale se slabším motorem, navíc už po letech s vyběhaným motorem), ale stále jsem neměl to srdce, abych toho starého heli dědečka zbavil elektroniky a přesunul jej do nového modelu. To jsem ale ještě netušil, že mám zrovna ten den blackout ;)

Chtěl jsem nechat heli dolétat svým životem a to se mi nakonec podařilo, i když musím uznat, že to bylo na ruce a neodhadnutí výkonu motoru, který byl při teplotách 33 stupňů ve stínu značně měkký a já i přesto zkoušel různé akrobacie co jsem si trénoval na simulátoru, kde je motor stále konstantní i kdyby bylo venku 50 stupňů.

Pátek odpoledne, taková normální kancelář :)

kancelare

Přijel jsem na letiště, všechno perfektní, tedy až na motor, který se už opravdu nerad snažil vytáčet k 20tis. otáček za minutu a děsně se přehříval. V rámci hledání nejvyššího výkonu mi za letu chcípnul cca ve 20m, autorotací jsem se nestihnul vrátit zpět na silnici (v Děčíně není letiště, musíme startovat ze silnice – zástupci vesnice Bynovec a další fotbalová inteligence zakázali na letišti v Bynovci u Děčína lítat s modely – no comment, nemusím snad dodávat, že na letišti nejsou žádné obytné domy a dokonce ani v blízkosti, nyní je letiště už jen pro vyvolené)

Takže jsem autorotací přistál do pole, ale přistání bylo trošku tvrdší, hlavní rotor se tak prohnul, že škrtnul o hlavní trubku náhonu zadního rotorku (njn, teprve moje třetí autorotace za celou dobu = i tak se mi do zdálo ještě slušné přistání).

truba-nahonu

Po dalším ohledání jsem ještě přišel na znovu utržený držák baterek a přijímače (při první autorotaci taky prasknul = je to slabé místo a těžké baterie).

utrzena-elektronika

Přeci bych nešel domu 8-) Neměl jsem sebou žádné nástroje na opravdu, tak jsem nakonec použil lékárničku z auta a obvazem jsem zpět chytil tento předek baterek a přijímače k hlavnímu torzu vrtulníku, aby se nehýbal 8-) To jsem radši nefotil.

Došteloval jsem motor, tedy nastavil bohatší směs, aby se to tolik nepřehřívalo v tom extrémním vedru, ale potom je to samozřejmě značně línější a u tolik lítaného motoru už se projevuje velká měkkost, na kterou jsem taky doplatil (povolil jsem jehlu jen o dva zoubky).

Letěl jsem k sobě po zádech ze vzdálenosti cca 30m, vrátil vrtulník zpět do normálního letu a ihned potom jsem provedl ostrou levotočivou zatáčku o 360°, jenže to už byl motor tak přetížený a ohřátý z letu po zádech, že to nezvládl a mě chybělo maximálně 20cm, aby se nic nestalo a vybral jsem to, ale trošku jsem zavadil o zem, narušil zadní rotor a pak už to bylo jasné…. v rámci bezpečnosti jsem ho musel usadit rychle na zem (nebyl jsem tam sám) = byl to samozřejmě moje chyba, i odhad počasí a měkkosti motoru musí každý modelář mít. Tak musím konstatovat, že jsem poprvé za celou dobu létání rc heli padnul na ruce ;-)


final-status-grass

final-status

Elektronika přežila, byť to byl pád hodně lehký, otáčky rotoru to stejně vždy pomuchlají kompletně, ale i tak mi zůstane hodně náhradních dílů do nové heli.

To je ze seriálu vše ;-)

Komentáře (1) -

  • Jarouš

    16. 7. 2010 14:42:22 | Odpovědět

    Opilecký svazek zástupců vesnice Bynovec :-DD Velmi trefné označení!!! Co týče Heli Tééda...tak to musím říci: "to musel být velmi zajímavý polet"...Díky plně technického a zdatně vypracovéno nákresu situace, si to dovedu živě představit :-DD Akorád tam chybí postavy, které se této situce účastnili...Ale pravdou asi bude, že ti ostatní se někde museli krejt a nebo se za břicho popadali někde o podál :-D Každopádně pro novou "Heli" přeji chladnější vzduch pod vrtulí.

Přidat komentář

Loading